Piotrowice pokonane!

W meczu 30 kolejki IV ligi lubelskiej zespół Polesia pokonał 2:0 Pom Iskrę Piotrowice. Bramki dla drużyny Polesia zdobywali Arkadiusz Adamczuk w 45 minucie i Jacek Cybul w 83'.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Jedni jak i drudzy mieli swoje okazje,lecz ich nie wykorzystali.Goście prowadzenie mogli objąć w około 10 minucie.Po akcji z lewej strony boiska jeden z graczy POMu zdecydował się na strzał,ale piłka nie znalazła drogi do bramki.Kilka minut później mogliśmy prowadzić,lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Dominik Kula.Przyjezdni mogli zdobyć pierwszą bramkę,po groźnym dośrodkowaniu,ale jeden z zawodników Iskry nie czysto trafił w piłkę.Chwilę później znowu groźnie było pod naszą bramką,ale strzał zawodnika z Piotrowic obronił Marcin Zapał. W około 30 minucie mogliśmy prowadzić. Dominik Kula razem z Mykolą Durkalevychem stworzyli dwójkową akcję,lecz Mykoli nie udało się zdobyć bramki.35 minuta to groźna akcja POMu którą udało się zatrzymać.Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 45 minuty. Wtedy akcję piotrowiczan przerwał Piotrek Struski który dograł do będącego w polu karnym Arka Adamczuka,a ten pokonał bramkarza POMu.Więcej bramek już i  nie oglądaliśmy.

Drugą połowę lepiej zaczeli goście. To oni mieli więcej sytuacji na zdobycie bramki ale znowu brakowało skuteczności.Pierwszą groźną sytuacje mieliśmy około 60 minuty kiedy to Mykola Durkalewych zdecydował się na strzał z przed pola karnego,a gdyby nie bramkarz POMu mogła by paść druga bramka w tym spotkaniu.W odpowiedzi zawodnik przyjezdnych oddał strzał na bramkę Polesia,ale Marcin Zapał nie miał większych problemów aby go obronić.Kilkanaście minut później mogło być 1:1. Dośrodkowanie jednego z zawodników gości w ostatniej chwili wybił Patryk Mitura. 70 minuta to rzut wolny dla POMu. Jeden z zawodników strzela,lecz piłka szybuję nad bramką. Ostanie 20 minut bardzo wyrównana gra.Na drugą bramkę musieliśmy czekać do 83 minuty,kiedy to Jacek Cybul pokonał bramkarza z Piotrowic. W końcówce meczu przyjezdni mieli jeszcze rzut wolny ale go ni ewykorzystali. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Polesie Kock – POM Piotrowice 2:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Adamczuk 45+1′, Jacek Cybul 83′

Polesie: Zapał – Gruba, P. Struski, Mitura, Wójcik, Adamczuk (80’ Sikorski), Misiarz, Ma. Skrzypek, Durkalewicz (90’ Kostianiuk), Wójcicki (70’ Cybul), Kula (85’ Majcher)