Polesie na szóstkę

Wynikiem 6:0 zakończył się zaległy mecz III kolejki lubelskiej klasy okręgowej pomiędzy Polesiem Kock a Janowianka Janów Lubelski.Bramki dla Polesia zdobywali:Grzegorz Misiarz,2xMateusz Filipczuk,Mykola Durkalevych,Jacek Cybul i Grzegorz Góral.

Od początku meczu Polesie wyraźnie przeważało.Czarno-żółto-niebiescy częściej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej strzałów na bramkę.Około 7 minuty sędzia spotkania po faulu na Mykoli Durkalevychu ewidentnie wskazał na jedenasty metr.Mateusz Filipczuk podszedł do piłki,lecz jego strzał obronił bramkarz przyjezdnych.Kilkanaście minut później było już 1:0.Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Grzegorz Misiarz,który jako pierwszy pokonał bramkarza gości w dzisiejszym meczu.Kilka minut później było już 2:0.Dobre podanie od Mateusza Filipczuka wykorzystał Mykola Durkalevych który z najbliższej odległości pokonał golkipera Janowianki.Na trzeciego gola kibice nie musieli długo czekać.Bowiem w około 33 minucie meczu Mateusz Filipczuk pokonał bramkarza gości i podwyższył wynik.Dosłownie 5 minut później na 4:0 podwyższył Jacek Cybul.Kilka minut przed końcem pierwszej części spotkania Mateusz Filipczuk po raz drugi pokonał golkiper przyjezdnych.Więcej bramek już nie oglądaliśmy i obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 5:0 dla Polesia.

Druga odsłona to duża przewaga czarno-żółto-niebieskich.Podopieczni Zbigniewa Wójcika praktycznie cały czas utrzymywali się przy piłce.Doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu miał Mykola Durkalevych lecz nie udało mu się pokonać bramkarza gości.W odpowiedzi to przyjezdni zaatakowali,ale nie udało im się pokonać Marcina Zapała.Trener Wójcik w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.Boisko opuszczali kolejno:Damian Majcher,Maciej Skrzypek,Grzegorz Misiarz,Jacek Cybul i Mateusz Filipczuk,natomiast zastępowali ich:Tomasz Gałązka,Jakub Dobosz,Michał Wójcicki,Grzegorz Góral i Filip Sikorski.W ostatnich minutach meczu Grzegorz Góral podwyższył wynik na 6:0.Chwilę później sędzia zakończył mecz i to zawodnicy Polesia mogli cieszyć się z trzech punktów.

Polesie Kock-Janiowianka Janów Lub. 6:0

Bramki:Misiarz,Durkalevych,Filipczuk,Cybul,Filipczuk,Góral.