Porażka z liderem

W zaległym meczu 18 kolejki lubelskiej IV ligi Polesie Kock przegrało z Chełmianką Chełm 1:3.Honorową bramkę dla czarno-żółto-niebieskich zdobył Arkadiusz Adamczuk.

Polesie od początku meczu skupiło się na obronie własnej bramki,czekając na kontrataki.Przyjezdni mimo świetnie grającej w tym meczu obronie zdołali kilka razy zagrozić bramce Marcina Zapała.Podopieczni Zbigniewa Wójcika wyprowadzali kontry,lecz nie mogli przebić się przez obrońców Chełmianki. Goście mogli prowadzić już w 2 minucie. Jeden z zawodników z Kocka dotknął piłkę ręką i sędzia podyktował rzut wolny. Z 20 metrów uderzał zawodnik przyjezdnych,ale piłka przeleciała obok słupka.W 20 minucie kolejną groźną sytuacje stworzyli goście,lecz strzał z ostrego kąta także nie wpadł do bramki.Im bliżej końca pierwszej połowy ty akcje Chełmianki stawały się coraz groźniejsze.W 34 minucie boisko z powodu urazu opuścił zawodnik gości. Od 40 minuty przyjezdni mogli cieszyć się z prowadzenia. Doskonałe podanie od jednego ze swoich kolegów otrzymał Michał Budzyński i w sytuacji "sam na sam" pokonał Zapała i umieścił piłkę w siatce.Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 0:1.

W drugiej odsłonie Chełmianka szybko zdobyła drugą bramkę. Na 22 metrze jeden z zawodników Polesia sfaulował rywala i sędzie podyktował rzut wolny. Pięknym strzałem popisał się Kobiałka i goście prowadzili 0:2. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo. Minutę później zawodnicy Chełmianki nie upilnowali Arka Adamczuka,który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.Kilka minut później Polesie mogło wyrównać.Po raz kolejny dobre podanie dostał Adamczuk,lecz w ostatniej chwili jeden z przyjezdnych zablokował strzał Arka.Chełmianie z wszelką cenę chcieli zdobyć trzecią bramkę. Udało im się to w 68 minucie.Bramkarza Polesia pokonał Prituliak. Po stracie bramki to przyjezdni kontrolowali mecz i tworzyli  kolejne sytuacje na zdobycie bramki. W 78 minucie mogło być 1:4,ale obrońca Polesia w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg rywala.Ostatecznie więcej bramek już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się wynikiem 1:3

Polesie Kock-Chełmianka Chełm 1:3

Bramka: Arkadiusz Adamczuk

Polesie:Zapał-Mi,Skrzypek,P.Mitura,Gruba,Kutnik,Adamczuk,Misiarz,Wójcicki,Durkalevych,Struski,Kula.