Wygrana z Sokołem

W meczu 11 kolejki lubelskiej okręgówki zespół Polesia pokonał na własnym boisku Sokół Konopnica 4:2.Bramki dla naszego zespołu zdobywali:2xJacek Cybul oraz po jednej Damian Augustynowicz i Michał Wójcicki.

Od pierwszych minut to goście przeważali.Gra toczyła się praktycznie na połowie Polesia.Podopieczni Zbigniewa Wójcika stworzyli sobie tylko kilka sytuacji na zdobycie bramki.W 10 minucie przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie.Na nasze szczęście piłka po strzale jednego z zawodników Sokoła minęła bramkę strzeżoną przez Marcina Zapała.Kilka minut później znów groźnie było w polu karnym Polesia,na szczęście strzał nie był groźny i Zapał bez problemu złapał piłke.Po dwudziestu minutach meczu gra bardziej się wyrównała.Nie tylko Sokół ale także Polesie miało swoje okazje aby wyjść na prowadzenie.Brakował tylko skuteczności.Kilka minut przed końcem goście mogli wyjść na prowadzenie,lecz piłka o centymetry mineła bramkę Polesia.W pierwszej połowie kibicom zgromadzonym na Stadionie Miejskim w Kocku nie dane było zobaczyć bramek i zawodnicy schodzili na przerwę przy remisie 0:0.

W drugiej połowie kibice nie mogli narzekać na brak emocji.Gra bardzo się wyrównała.Zarówno Sokół jak i Polesie mieli bardzo dużo okazji,ale nie przełożyło się to na gole.W 57' minucie Mateusza Filipczuka zmienił Mykola Durkalevych.Minute później po dobrym dograniu wspomnianego wcześniej Durkalevycha Jacek Cybul otworzył wynik spotkania umieszczając piłkę w bramce rywali.Ten gol ożywił czarno-żółto-niebieskich i od teraz to oni kontrolowali mecz.Goście za wszelką cenę dążyli do wyrównania,ale nie mogli pokonać golkipera Polesia.Udało im się to dopiero w 68 minucie. Podopieczni Zbigniewa Wójcika nie poddawali się i dążyli do strzelenia drugiej bramki. Udało im się to w 70' minucie za sprawą Jacka Cybula który potężnym strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gości i zdobył drugą bramkę.Trener Wójcik zdecydował się na kolejną zmiane.Na boisku zameldował się Damian Augustynowicz który dwie minuty później podwyższył wynik spotkania strzelając na 3:1.Kilka minut później Michał Wójcicki strzelił bramkę na 4:1.Wynik mógł być jeszcze wyższy ale zabrakło skuteczności.W 89' minucie Polesie straciło drugą bramkę lecz nie miała ona wpływu na końcowy rezultat.

Polesie Kock –Sokół Konopnica 4:2 (0:0)

Bramki: 58',70'Cybul,72'Augustynowicz,76'Wójcicki

Polesie: Zapał –Wójcik, P. Mitura, Kamiński ( 70 Augustynowicz), Michał Skrzypek, Maciej Skrzypek, Misiarz ( 78 Gałązka), Wójcicki (78 Nowakowski), Cybul, Filipczuk (57 Durkalevych), Majcher (46 Krupski).