Porażka z Hetmanem.

W XVI kolejce lubelskiej IV ligi zespół Polesia Kock na własnym boisku podejmował ekipę Hetmana Zamość. Po 90 minutach z 3 punktów cieszyli się goście którzy zwyciężyli w Kocku 0:5.

Początek meczu był dla Hetmana bardzo trudny. Polesie ustawiło się w obronie i grało z kontry konsekwętnie realizując swoją taktykę. Gracze z Zamościa zachowali spokój i grali cierpliwie,starali się znaleźć przestrzeń i zmusić do błędu graczy z Kocka. Udało im się to w 42 minucie. Jeden z zawodników Polesia popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki. Wykorzystał to Oleksij Rodewicz,który podał piłkę do Rafała Turczyna a ten posłał piłkę tuż obok Marcina Makowskiego i to Hetman cieszył się z prowadzenia. Następne 4 minuty wstrząsnęły zawodnikami Polesia. Najpierw po rzucie wolnym trafił Szymon Sołecki,a minutę później faulowany w polu karnym był zawodnik gości a rzut karny na bramkę zamienił Oleksji Rodewicz. Do przerwy zespół z Zamościa prowadził 0:3.

W drugiej połowie gospodarze byli bardzo zmotywowani,lecz gracze Hetmana długo przetrzymywali piłkę. Polesie miało kilka świetnych sytuacji,lecz nie mogli zamienić ich na bramkę. Niewykorzystana okazja zemściła się w 58 minucie gdy 4 bramkę dla Hetmana zdobył Damian Kupisz. Zamościanie kontrolowali całkowicie mecz. W 70 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartką został ukarany Tomasz Gałązka z Polesia który musiał opuścić boisko. 8 minut później drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał kolejny gracz czarno-żółto-niebieskich-Michał Wójcicki. Gospodarze grali w dziewiątkę. Podopieczni Krzysztofa Rysaka dobili rywala w 86 minucie,wtedy 5 bramkę dla Hetmana zdobył Błażej Omański. Po meczu to Hetman cieszył się ze zwycięstwa.

Polesie Kock-Hetman Zamość 0:5

Polesie: Makowski-Gałązka,P.Mitura,Gruba,Wójcik,Cybul,(68'Skrzypek),Szysiak(59'Majcher),Kula,Góral,Wójcicki,Struski.