Trzy punkty zostały w Kocku

W meczu 5 kolejki Lubelskiej Klasy Okręgowej zespół Polesia Kock podejmował drużynę GKS-u Niemce.Po 90 minutach lepsi okazali się piłkarze Polesia którzy strzelili rywalowi dwie bramki i zasłużenie sięgneli po komplet punktów.

Początek meczu to bardzo wyrównana gra obu zespołów.Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny mieli okazję do wyjścia na prowadzenie,lecz dobrze w bramce zachowywali się obydwaj bramkarze.Po 10 minutach meczu lekką przeważało Polesie.Podopieczni Zbigniewa Wójcika częściej utrzymywali się przy piłce i tworzyli sytuacje na zdobycie gola.Jedną z takich okazji było dośrodkowanie Mateusza Filipczuka z rzutu wolnego po którym rywale w ostatniej chwili zdołali wybić piłkę przed własne pole karne.W odpowiedzi to gracze z Niemiec przeprowadzili ładą akcje,lecz nie mogli pokonać dobrze broniącego Marcina Zapała.Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim na gola musieli czekać do 25 minuty,wtedy wynik spotkania otworzył Jacek Cybul i Polesie prowadziło 1:0.Przez ostatnie 20 minut pierwszej połowy Polesie mogło jeszcze podwyższyć wynik,ale czarno-żółto-niebieskim brakowało skuteczności.Do przerwy jednak nic się nie zmieniło i Polesie schodziło na przerwę prowadząc 1:0.

Druga połowa to już przewaga czarno-zółto-niebieskich.To oni częściej operowali piłką i mieli więcej okazji na zdobycie bramki.Rywale jednak dobrze grali w defensywie i odpierali ataki Polesia.Okazje na podwyższenie wyniku mieli choćby Rafał Krupski czy Jacek Cybul. Ten pierwszy trafił wprost w rywala a drugi uderzył minimalnie ponad bramką przeciwnika.Trener Wójcik w drugiej części spotkania posłał na boisko dwóch młodzieżowców.Grzegorza Nowakowskiego i Filipa Sikorskiego.Filip odpłacił się trenerowi za zaufanie i kilka minut przed końcem meczu zdobył ładną bramkę.Więcej goli już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Polesie Kock-GKS Niemce 2:0

Bramki: Cybul,Sikorski

Polesie:Zapał-Wójcik,Mi,Skrzypek,Krupski,Kutnik,Misiarz,Ma.Skrzypek,Dobosz(60'Sikorski),Filipczuk(68'Nowakowski)Cybul,Majcher(65'Gałązka)