Porażka z Kryształem

Dnia 25.09.2016 r. na Stadionie Miejskim w Kocku rozegrana została ''X'' kolejka IV ligi Lubelskiej pomiędzy Polesiem Kock a Kryształem Werbkowice. Górą okazali się goście którzy wygrali 1:0.

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały dużo sytuacji,lecz żadna z nich nie potrafiła zamienić ich na bramki. W 35 minucie świetną sytuacje miał napastnik Polesia-Grzegorz Góral,ale ostatecznie nie oddał strzału. Kryształ także miał swoje okazję lecz dobrze dysponowany był bramkarz Polesia-Marcin Makowski który obronił dwie stuprocentowe sytuacje. Obu drużynom brakowało skuteczności. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 0:0.

Od drugiej połowy akcję tworzyli gospodarze lecz brakowało skuteczności. Od 60 minuty to Kryształ tworzył więcej okazji i częściej znajdowali się w polu karnym gospodarzy. Polesie mogło zdobyć bramkę lecz strzał Grzegorza Misiarza przeleciał obok słupka. Od 70 minuty to Kryształ całkowicie przeją kontrolę nad grą. Można powiedzieć,że to dzięki Makowskiemu Polesie nie straciło bramki. W doliczonym czasie gry zawodnik Kryształu otrzymał podanie od swojego kolegi i oddał strzał nie dając szans Makowskiemu. Chwilę później sędzia zakończył mecz i to Werbkowiczanie cieszyli się z 3 punktów.

Polesie Kock-Kryształ Werbkowice 0:1

Polesie:Makowski-Gałązka,P.Mitura,Wójcik,Kutnik,P.Struski,Misiarz,Cybul(72'Skrzypek),Szysiak(75'Nakonieczny),Kula(80'Gryglicki),Góral.