Porażka w meczu derbowym.

Nie  typowo bo w środę, piłkarze Polesia Kock zmierzyli się w derbowym pojedynku z Lewartem Lubartów. Po 90 minutach walki górą okazali się piłkarze z Lubartowa,którzy wygrali 3:1.

Drużyna prowadzona przez Roberta Makarewicza przyjechała do Kocka w dość mocnym składzie,aby zgarnąć 3 punkty.

Od początku grę kontrolowali przyjezdni, tuż po rozpoczęciu pierwszej połowy mogło być już 1:0,ale świetną obroną popisał się bramkarz Polesia Marcin Makowski. Pierwsza bramka padła w 22 minucie. W polu karnym Polesia faulowany był Karol Bujak a jedenastkę na gola zamienił Dawid Niewęgłowski. Chwilę później goście mogli cieszyć się z drugiej bramki. Obrońca Polesia niefortunnie wybił piłkę,ta trafiła pod nogi Niewęgłowskiego i było już 0:2. Gospodarze szybko odpowiedzieli. Kontaktowego gola zdobył napastnik Polesia Grzegorz Góral. Do przerwy wynik się nie zmienił i było 1:2.

Po przerwie to gospodarze kontrolowali grę,lecz można powiedzieć,że zabrakło im trochę szczęścia. Najpierw z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Misiarz,lecz jego strzał obronił Parzyszek a później Arek Adamczuk minimalnie się pomylił. W doliczonym czasie gry straciliśmy bramkę po kontrze. W weekend Polesie pojedzie do Tomaszowa Lubelskiego na mecz z tamtejszą Tomasovią.

Polesie Kock-Lewart Lubartów 1:3

Bramka: Grzegorz Góral

Skład:Makowski-Gałązka, Gruba, Mitura, Wójcik, Kutnik, Adamczuk, Cybul, Misiarz, Góral, Kula